سفارش تبلیغ
صبا ویژن

بررسی شیوه های شروع ملاقات و سلام به انگلیسی

 

سلام به انگلیسی

امروزه یکی از موضوعاتی که مورد توجه همگان قرار گرفته و در ارتباطات نقش مهمی دارد آموزش زبان انگلیسی می باشد و اما موضوع مهم دیگر در فراگیری زبان انگلیسی بخش speaking   می باشد زیرا برای مثال شما به هر نقطه ای از دنیا که بخواهید سفر کنید، ابتدا باید بتوانید نیاز های ابتدایی خود را برطرف نمایید و این مستلزم این موضوع است که بتوانید یک مکالمه خوب هر چند ساده را با افراد آن شهر شروع کنید.

معمولا اولین کلمه ای که در بین عبارت های مختلف در زمان ملاقات و شروع مکالمه و عرض ادب اهمیت دارد کلمه ی سلام می باشد. در این مقاله می خواهیم راه های شروع مکالمه و سلام به انگلیسی را بررسی نماییم.

در بین تمامی عباراتی که برای این منظور یعنی سلام و عرض ادب وجود دارند اولین چیزی که معمولا اکثر افراد می آموزند کلمه ی Hello می باشد با این وجود هنگام سفر به کشور های دیگر آغاز یک مکالمه و معاشرت کلامی به علت گویش های مختلف و متعدد از گیج کننده ترین موارد است. اکنون می خواهیم تعدادی از لغات و اصطلاحات مختلف برای سلام کردن در موقعیت های متفاوت را مورد بررسی قرار دهیم.

1-Hi

یکی از رایج ترین کلمات در مکالمه های انگلیسی به لهجه آمریکایی و بریتیش و مخصوصا در موقعیت های دوستانه و غیر رسمی می باشد. این کلمه برای معاشرت با دوستان نزدیک کلمه ای جدی و کسالت بار محسوب می شود.

2- Good morning

یک فرم استاندارد سلام به انگلیسی با لهجه آمریکایی و بریتیش برای آغاز صحبت استفاده از این عبارت می باشد. همینطور شما می توانید برای شروع مکالمه های کاری خود به صورت تلفنی از این عبارت استفاده نمایید. البته اگر با کسی نیمه شب ملاقات کردید یا وارد مکالمه شدید بهتر است که از عبارت هایی بدون اشاره به زمان استفاده کنید.

3- Good afternoon

بعد از نیمه روز به جای استفاده از good morning بهتر است که از عبارت good afternoon استفاده کنیم. البته هنگامی که از این عبارت استفاده میکنیم بهتر است که در مورد لحن صحبت کردنمان و زمان دقت بیشتری داشته باشیم زیرا اگر از این عبارت زمانی استفاده کنیم که از صبح گذشته و لحنمان هم کنایه آمیز باشد، ممکن است پیامی انتقاد آمیز منتقل کند.

4- Good evening

استفاده از عبارت Good night هنگام مکالمه و ملاقات مرسوم نیست پس بهتر است تا نیمه شب به جای آن از Good evening و یا Good afternoon استفاده نمود.

5- Hello

استفاده از این عبارت در مکالمه تلفنی نسبت به ملاقات بسیار مرسوم تر است و اولین بار هم در یک مکالمه تلفنی استفاده شده است. این کلمه از لحاظ درجه رسمی بودن بین عبارت های Hi و Good… قرار می گیرد.

البته لحن ادا کردن آن هم بسیار مورد اهمیت می باشد بعضی اوقات ادای آن با لحنی خاص برای جلب توجه دیگران می باشد.

6- Hello everyone

این عبارت زمانی استفاده می شود که نیازی به جواب نیست، مانند شروع یک جلسه بزرگ یا ارسال یک ایمیل به تعداد زیادی از افراد.

7- Hi guys

این عبارت شکل غیر رسمی تری از Hello everyone می باشد. برخی از افراد استفاده از این کلمه برای خطاب به یک گروه را نمی پسندند.

و...

آموزش زبان انگلیسی

کلمات دیگری برای این منظور وجود دارند که ما به اختصار چند مورد از آن ها را برای شما در این مقاله شرح دادیم. در مقاله های بعدی آموزش زبان انگلیسی میخواهیم به بررسی ماه های سال به انگلیسی و روز های هفته به انگلیسی بپردازیم.